William Shakespeare w naszej szkole

    6 marca w naszej szkole byliśmy świadkami niecodziennej lekcji języka angielskiego i historii. Na scenie w auli szkolnej zagościł William Shakespeare. Uczniowie wcielili się w role bohaterów jednej z najznakomitszych sztuk “Romeo i Julia”.Scenariusz przedstawienia przygotowały panie: Monika Kędzierska i Agnieszka Pawłowska, scenografię przygotowała p. Justyna Soja-Sadowska, a piękną muzykę - p. Aneta Karbownik.
    Uczniowie występowali w wypożyczonych na ten występ strojach. Bogato zdobione kontusze, sukienki, spodnie, fraki, maski, dodatkowo podkreślały niesamowitą atmosferę towarzyszącą przedstawianej historii.
    Nikomu nie przeszkadzało, że spektakl był w języku angielskim. Doskonała gra aktorska, gra świateł, muzyka towarzysząca każdej scenie, scenografia pozwoliły przenieść się widzom na ponad godzinę do czasów Shakespeare’a i poczuć jak w prawdziwym teatrze.
     Spektakl wzbogacili swoim występem uczniowie grający na gitarze (Mateusz Kolus, Maksymilian Banasik) i perkusji (Mateusz Kowalczyk), soliści (Anna Strzelczyk, Weronika Karpeta, Michał Wiśniewski i Piotr Leśkiewicz wcielający się  jednocześnie w rolę Romea), zespół taneczny (Katarzyna Panek, Aleksandra Grzegorczyk, Paulina Dulewicz, Anna Niewęgłowska i Agnieszka Nowek - tytułowa Julia). Piękne układy choreograficzne do dwóch tańców: tanga i walca opracował uczeń Artur Kwapis. Ten drugi, sam zresztą zatańczył popisowo z główną bohaterką.
    Znana wszystkim historia Romeo i Julii w interpretacji naszych uczniów, zyskała uznanie widzów, a tygodnie i trudy przygotowań nagrodzone zostały gromkimi brawami.