11 listopada – Święto Odzyskania Niepodległości

    Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisała się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości.

    W środę 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 92 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczestniczyła w niej cała społeczność szkolna, która w skupieniu obejrzała spektakl, przypominający wysiłek naszych przodków, ich walkę, poświęcenie, upór i wytrzymałość w dążeniu do oswobodzenia naszej Ojczyzny. Była to wzruszająca i barwna lekcja patriotyzmu, pełna poezji, muzyki, wzbogacona prezentacją multimedialną. Chór towarzyszący młodym aktorom wykonał najpiękniejsze pieśni patriotyczne.

    To ważne święto łączymy tradycyjnie już z ceremonią ślubowania klas pierwszych, które w tym dniu potwierdzają swoją przynależność do społeczności Gimnazjum w Stadnickiej Woli.

Akademię przygotowali: p. Robert Krakowiak i p. Janusz Szwed, oprawą muzyczną zajęła się p. Aneta Karbownik, a scenografię wykonała p. Justyna Soja-Sadowska.


Ślubowanie
klas I GIMNAZJUM


klasa I a wychowawca: Pan Robert Krakowiak klasa I b wychowawca: Pani Beata Nowak
klasa I c wychowawca: Pani Justyna Dziuba klasa I d wychowawca: Pan Paweł Grot klasa I e wychowawca: Pani Marta Płocińska

Uwaga: Zdjęcia grupowe klas dodane zostały w dużej rozdzielczości, umożliwiając wszystkim zainteresowanym  wydrukowanie ich w dobrej jakośći.