Wycieczka klas VI i klasy Va do Krakowa

    W dniach 27 - 28 października uczniowie kl. VI-tych i Va przebywali na wycieczce w Krakowie. Pięćdziesięcioosobową grupą opiekowali się: panie Agnieszka Pakuła i Justyna Soja-Sadowska oraz pan Paweł Milcarek.

    Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Stare Miasto z pięknymi zabytkami architektury gotyckiej i renesansowej, uczestniczyli w „żywej lekcji przyrody” w Aquarium i Muzeum Przyrodniczym. Podziwiali tam niezwykłe gatunki ryb, gadów, słuchali opowieści na temat ich trybu życia, a odważni sami mogli wziąć na ręce węże i jaszczurki.

    Około godz. 16 uczestnicy wycieczki przejechali autokarem do Kopalni Soli w Bochni. Tam, pod opieką ratowników-przewodników zwiedzali Trasę Podziemną, korzystali z podziemnej zjeżdżalni, jechali kolejką. Doświadczyli niezapomnianych wrażeń: 250 metrów „pod ziemią” bawili się na dyskotece wspólnie z uczniami innych szkół, grali w piłkę na boisku sportowym. Wiele emocji dostarczyło również wspólne przygotowywanie kolacji J. Wszystkie zabawy trwały do godz. 24.00. Później już każdy miał obowiązek (zgodnie z zasadami panującymi w kopalni podczas noclegów) zapakować się w śpiwór lub pod kocyk i ułożyć wygodnie na piętrowym łóżeczku. Tak też wszyscy zrobili, choć ciche rozmowy słychać było długo po wygaszeniu świateł przez panią ratownik. Następnego dnia około godz. 9.00 wszyscy wyjechali „na powierzchnię” maleńką windą, która dzielnie wiozła wszystkich z ciężkimi bagażami.

    W planie drugiego dnia znalazł się seans 3D w kinie IMAX (wszyscy zgłębiali tajniki lotnictwa i budowy samolotów w trójwymiarze) i wizyta w Parku Wodnym (dwie godziny zabaw w basenach i na zjeżdżalniach, śmiechu i zabawy). A po takich wodnych szaleństwach czekał na wszystkich pyszny obiad.

    Przed budynek szkoły wycieczkowicze wrócili około godz. 22 z plecakami i walizkami pełniejszymi o zabawne i niezapomniane wspomnienia.