Wycieczka klas V do Warszawy – 24.04.2012 r.

    24 kwietnia klasy V a i V b uczestniczyły w wycieczce do Warszawy. Opiekunami wyjazdu były panie: Justyna Maliborska, Justyna Soja-Sadowska i Marta Płocińska.

    W czasie jednodniowej wizyty w stolicy, przy słonecznej pogodzie, uczniowie zwiedzali miejsca charakterystyczne dla Warszawy. Odwiedzili też Polskie Radio, gdzie mieli okazję poznać tajniki pracy dziennikarzy, zwiedzić studia nagrań i Salę Koncertową im. W. Szpilmana. Wiele emocji dostarczyła krótka audycja, w czasie której piątoklasiści mogli spróbować swoich sił jako „radiowe głosy” (co okazało się ogromnie trudnym zadaniem).

    Wszyscy doskonale bawili się w Centrum Nauki Kopernik, gdzie każdy samodzielnie mógł przetestować ponad 450 eksponatów (w sześciu galeriach tematycznych). Uczniowie zaglądali w głąb ludzkiego organizmu, poprzez eksperymenty poznawali otaczający świat, doświadczali iluzji optycznych, odbyli podróż od czasów zamierzchłych po czekającą na nas przyszłość. Uczestniczyli w Teatrze Robotycznym, gdzie na scenie występowali RoboAktorzy.

    Zmęczeni, ale w doskonałych humorach (dzięki panu kierowcy i jego filmomJ) w późnych godzinach wieczornych wszyscy wrócili przed budynek szkoły.