Wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu”
– Aleksandra Gil, kl. Va

.

W odpowiedzi na ogłoszony w marcu przez KRUS konkurs plastyczny „Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu”, uczniowie klas 4 i 5 wykonywali na zajęciach prace nawiązujące do tematu. Powstało w sumie ponad 50 kompozycji ukazujących, jak niebezpieczna może być zabawa dzieci w pobliżu pracujących maszyn rolniczych. Do etapu powiatowego szkoła mogła zgłosić tylko kilka obrazów. Pod koniec maja otrzymaliśmy informację, że na etapie powiatowym I miejsce zajęła Aleksandra Gil, uczennica naszej szkoły, a wyróżnienie zdobył Jakub Postuła. Oboje otrzymali nagrody rzeczowe, które w szkole wręczyli im przedstawiciele KRUS. Jak się okazało, na etapie wojewódzkim praca Oli zajęła III miejsce i wraz z dwiema innymi zgłoszona została do etapu ogólnopolskiego. Tam, zdobyła wyróżnienie.

14 czerwca, Ola, jej tata i p. Justyna Soja-Sadowska, wzięli udział w uroczystej gali finałowej konkursu, która odbywała się w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Przedstawiciele władz, w tym Podsekretarz Stanu Tadeusz Nalewajk, pan Artur Brzóska, Prezes KRUS-u, podsumowali konkurs i nagrodzili laureatów pięknymi nagrodami rzeczowymi. Zorganizowano dla wszystkich wycieczkę po Sejmie, a po południu laureaci i ich opiekunowie mogli wziąć udział w ciekawych warsztatach zorganizowanych w firmie Bayer. 

24 czerwca odbyła się gala wojewódzka konkursu, na którą Ola pojechała z p. Justyną Soja-Sadowską. Tu kolejny raz otrzymała atrakcyjne nagrody rzeczowe. Przedstawiciele KRUS Oddział Kielce podsumowali etap wojewódzki, odbyła się prelekcja dr na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i przedstawiciela Policji na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji.

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140624/POWIAT0104/140629407

Wyróżnienie na etapie powiatowym ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi – nie zbliżaj się zuchu do maszyny w ruchu” – Jakub Postuła, kl. Va.

Finał Wojewódzki w Kielcach:
Finał Ogólnopolski w Warszawie:
Prace uczniów: