XI edycja konkursu fotograficznego:

ZANURZENI W PRZYRODZIE 2014


Podsumowanie XI edycji konkursu fotograficznego „Zanurzeni w przyrodzie"

30 października, już po raz jedenasty, podsumowano konkurs fotograficzny „Zanurzeni w przyrodzie”, którego organizatorem jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Końskie. Uczestniczyli w nim również uczniowie naszego gimnazjum.

W tej edycji konkursu udział wzięło 78 uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów uczelni wyższych. Każdy uczestnik złożył zestaw składający się z 10 zdjęć, które powołana komisja (Wiesław Turno - członek Rady Artystycznej Zarządu Głównego ZPAF, Marzena Kądziela - dziennikarka, Dariusz Kowalczyk, dyrektor Biblioteki w Końskich, Krzysztof Kowalski - Dyrektor MGDK  Końskich i Adam Kubka - dyrektor CKiAL w Gowarczowie) oceniała pod kątem oryginalności, poprawnej kompozycji, poziomu artystycznego zdjęć i wyłoniła laureatów.

W kategorii gimnazja, najliczniej reprezentowanej w tym roku, to prace uczennic naszej szkoły zostały ocenione najwyżej. Zdobyły one kolejno I, II, III miejsce i wyróżnienie.

W czwartkowe popołudnie otwarto wystawę podsumowującą konkurs „Zanurzeni w przyrodzie”, a nagrodzeni odebrali nagrody z rąk burmistrza Michała Cichockiego, wiceburmistrza  Krzysztofa Jasińskiego oraz członków komisji konkursowej. W uroczystym podsumowaniu fotograficznych zmagań, młodzieży z naszego gimnazjum towarzyszyli opiekunowie szkolnego klubu KADR: p. Justyna Soja-Sadowska i p. Paweł Grot.

Gratulujemy laureatkom!

Prace można oglądać w Bibliotece Publicznej w Końskich do czerwca przyszłego roku.

I miejsce w XI edycji powiatowego konkursu fotograficznego „Zanurzeni w przyrodzie” – Agata Rowińska, kl. IId 

II miejsce w XI edycji powiatowego konkursu fotograficznego „Zanurzeni w przyrodzie” – Karolina Kozielska, kl. IIa

III miejsce w XI edycji powiatowego konkursu fotograficznego „Zanurzeni w przyrodzie” – Paulina Gwadera, kl. IIIa

Wyróżnienie w XI edycji powiatowego konkursu fotograficznego „Zanurzeni w przyrodzie” – Nina Kiersznowska, kl. IId

fotorelacja

Relacja Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie: link

Relacja "Echo dnia": link