Spotkanie z Panią Beatą Oczkowicz – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej

W dniu 30 stycznia 2015 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej – Panią Beatą Oczkowicz.

Na spotkanie przybyli również Burmistrz Miasta i Gminy Końskie – Pan Krzysztof Obratański i Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia w Starostwie Powiatowym – Pan Krzysztof Stachera.

Wszystkich gości i uczestników spotkania powitał dyrektor szkoły – Pan Czesław Staciwa.

Pani minister gościła w szkole, aby opowiedzieć dzieciom i młodzieży o polskim wojsku. Zaprezentowała prezentację multimedialną ukazującą zdjęcia broni, wozów bojowych, czołgów, samolotów, jakie posiadają polskie siły zbrojne. Opowiedziała o sytuacjach, w których są stosowane i zasadach ich działania.

Przybyli z Panią Wiceminister goście zaprezentowali uczniom sprzęt wojskowy, elementy stroju i podstawowego wyposażenia żołnierzy, odpowiadali na zadawane pytania. Każdy chętny mógł osobiście przymierzyć prezentowane stroje.

Spotkanie było udane i pełne wrażeń. Na jego zakończenie, dziękując za ciekawą lekcję, uczniowie Szkoły Podstawowej wręczyli gościom własnoręcznie wykonane upominki.

 
FOTORELACJA