Udział w wernisażu wystawy prac „Wspomnienia” autorstwa Tamary Maj

W piątkowy wieczór, 23 stycznia 2015 r., w galerii Arslibris  w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Końskie odbył się wernisaż wystawy prac p. Tamary Maj p.t. „Wspomnienia…”.  Na wystawę złożyły się prace nie pokazywane wcześniej koneckiej publiczności. Pani Tamara zaprezentowała niewielki „wycinek” swojej twórczości, pokazała 50 przepięknych, wykonanych z różnorodnych materiałów prac, głównie tkaniny i collage. W wernisażu wzięli udział uczniowie naszego Gimnazjum pod opieką p. J. Soji – Sadowskiej.

Pani Tamara Maj jest absolwentką kieleckiego Plastyka, mieszka w Busku-Zdroju, gdzie pracuje w Galerii BWA „Zielona”. Zajmuje się malarstwem, tkaniną i wikliną artystyczną. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków, Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej oraz do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Twórczego Wiklina.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonał dyrektor Biblioteki, p. Dariusz Kowalczyk. Następnie artystka przybliżyła obecnym tło powstawania poszczególnych prac, opowiedziała o swojej działalności artystycznej, wykorzystywanych materiałach naturalnych (strusich piórach, sosnowych igłach, zasuszonych liściach). Przybyli na wystawę wspólnie z artystką mogli oglądać prace i dopytywać o szczegóły z nimi związane, interpretować tytuły, które zostały im nadane.

Uczniowie Gimnazjum (klasy III) udali się na wystawę „Wspomnienia” jeszcze 3 lutego. Wtedy też wzięli udział w krótkiej lekcji bibliotecznej tematycznie nawiązującej do wystawy. Mieli też okazję obejrzeć wystawę pokonkursową „Zanurzeni w przyrodzie”.