Uroczyste obchody rocznicy nadania szkole imienia Armii Krajowej

15 czerwca w naszej szkole był dniem wyjątkowym. W tym dniu odbyła się uroczystość z okazji pierwszej rocznicy nadania Gimnazjum i Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli imienia Armii Krajowej.

Na Święto Patrona przybyli przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej ze sztandarem, Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, w-ce Burmistrz Krzysztof Jasiński, Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek, sołtys Stadnickiej Woli.

Ten szczególny dzień rozpoczęliśmy od uroczystej mszy w kościele świętej Anny w Końskich, którą celebrował ksiądz Tomasz Janicki. Następnie, przemaszerowaliśmy pod Pomnik Partyzantów na cmentarzu w Końskich, aby oddać hołd poległym w walkach bohaterom. W imieniu społeczności szkolnej, kwiaty pod Pomnikiem złożyły poczty sztandarowe. Po powrocie do szkoły, uczniowie, nauczyciele i rodzice obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli: p. Iwony Ślifirskiej, p. Jolanty Sułek, p. Janusza Szweda, p. Roberta Krakowiaka, p. Anety Karbownik, p. Justyny Soi – Sadowskiej.

Po przedstawieniu pan Czesław Staciwa Dyrektor Zespołu Szkół w Stadnickiej Woli zaprosił wszystkich zebranych na poczęstunek.

Jagoda Lorek

fotorelacja