Dzień Patrona Szkoły

W tym roku obchodziliśmy drugą rocznicę nadania imienia Armii Krajowej Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Stadnickiej Woli. Święto Patrona zorganizowane zostało 13 czerwca.

O godzinie 8.30 uczniowie spotkali się z wychowawcami w szkole, by około 8.40 wyruszyć wspólnie Aleją Dębów do Kościoła św. Anny i wziąć udział w uroczystej Mszy świętej. Po Mszy świętej, kolumna, na czele z pocztami sztandarowymi, udała się pod Pomnik Partyzantów na koneckim cmentarzu, by złożyć kwiaty i zapalić znicze na cześć poległych bohaterów konecczyzny.

Po powrocie do szkoły, wszyscy zebrani w auli szkolnej goście, nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy szkoły, mogli wysłuchać montażu słowno - muzycznego w wykonaniu gimnazjalistów i uczniów szkoły podstawowej przygotowanego pod kierunkiem pani Lilianny Saik i pani Anety Karbownik.

W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Obratański, wiceburmistrzowie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Końskich, sołtys Stadnickiej Woli Jan Lachowski.

Po części oficjalnej i przemówieniach zaproszonych gości, rozpoczął się piknik szkolny.

Dla każdego zostały przewidziane różnego rodzaju atrakcje. Dla najmłodszych: pokaz puszczania baniek mydlanych, zabawy na dmuchanym zamku. Uczniowie klas 0 - III i przedszkolaki wzięli udział w zabawach o charakterze sportowym: skokach w workach, przeciąganiu liny, zwinnościowym torze przeszkód, rzutach do celu. Dla uczniów klas IV - VI nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali tor przeszkód „Sprawni jak żołnierze", którego elementami były: bieg, przeskok przez skrzynię, czołganie, bieg przez opony, pokonanie przeszkody z zeskoku do skoku wzwyż, pokonanie przeszkody ustawionej z materacy. Gimnazjaliści wzięli udział w zgadywance terenowej. Musieli się w niej wykazać nie tylko sprawnością fizyczną, lecz także wiedzą historyczną. Każdy mógł obejrzeć wystawę prac plastycznych o tematyce patriotycznej przygotowaną w szkolnym holu przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pani Justyny Soi - Sadowskiej. Chętni mogli w tym dniu wziąć udział w pokazie ratownictwa medycznego, mogli również sami spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Studio Taneczne Point, do którego należą uczennice naszej szkoły, przygotowało pokazy układów tanecznych. Na zakończenie pikniku zorganizowana została przez rodziców loteria fantowa, w której można było wygrać cenne nagrody rzeczowe. Na wszystkich zmęczonych zabawą i konkurencjami sportowymi czekał poczęstunek:  kiełbaska z grilla, ciasta  przygotowane przez rodziców, słodycze.

 Fotorelacja