XIX Ogólnopolski Przegląd Fotograficzny Ponidzie

10 grudnia po raz dziewiętnasty na wystawach w Busku Zdroju spotkali się miłośnicy fotografii. Pomysłodawcą, organizatorem, a zarazem kuratorem przeglądu jest Piotr Kaleta - artysta fotografik, który od wielu lat dba o to, by na Ponidziu prezentowano dorobek fotografów z różnych zakątków Polski.

Pierwsza część Przeglądu miała miejsce w Galerii Sztuki BWA „Zielona". Tam można było oglądać fotografie z cyklu „Moja prezentacja" - zdjęcia o dowolnej tematyce. Druga część wystawy odbyła się w Buskim Samorządowym Centrum Kultury w Galerii „U źródeł”. Tam można było oglądać  prace będące efektem konkursów „Busko-Zdrój – portret miasta" i „Piękno Parków Krajobrazowych Ponidzia” oraz wystawę  „Odkrywamy Ponidzie”. Swoją indywidualną prezentację zatytułowaną „Grace#land” miał w tym roku Wojciech Gepner.

Wśród autorów prezentowanych prac była grupa uczniów naszego Gimnazjum - Agata Rowińska z IIId, Aleksandra Wcisło z IIIb, Karolina Kozielska z IIIa, Mateusz Walkiewicz i Aleksandra Polańska z Ic, Klaudia Kosmal z IIb oraz opiekunowie klubu KADR – p. Justyna Soja-Sadowska i p. Paweł Grot. Udział w Przeglądzie wzięły również absolwentki naszej szkoły: Patrycja Dębowska, Adrianna Koczaj, Wiktoria Krasowska.

fotorelacja