Akademia z okazji  74. Rocznicy utworzenia Armii Krajowej

Dnia 24 lutego 2016 r. Zespół Szkół w Stadnickiej Woli uczcił pamięć swojego Patrona. W auli naszej placówki odbyła się uroczysta akademia z okazji 74. Rocznicy utworzenia Armii Krajowej, w której udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.

Nad artystyczną oprawą  jubileuszu pieczę sprawowały p. Monika Góral i p. Monika Firkowska. Całość efektownego przedsięwzięcia dopełnili: p. Aneta Karbownik, która zadbała o oprawę muzyczną, p. Justyna Soja-Sadowska, która przygotowała oprawę plastyczną, p. Jan Kassyk i p. Iwona Banasik, która przygotowała uczniów Gimnazjum do poloneza otwierającego uroczystą akademię.

Spotkanie z historią rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego przez zgromadzonych w auli szkolnej gości, nauczycieli i uczniów.

Wśród publiczności nie zabrakło członków Koneckiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, na czele z prezesem p. Franciszkiem Teleckim i p. Jerzym Łabętowiczem, byłym prezesem Koła. Swoją obecnością zaszczycili nas również reprezentanci koneckich władz, w osobach: Burmistrza Miasta i Gminy Końskie – p. Krzysztofa Obratańskiego i Naczelnika Wydziału Edukacji – p. Krystyny Milczarek.

Wzruszenie, malujące się na twarzach wojennych weteranów, połączone z reakcjami pozostałych widzów, pozwalają sądzić, iż wykonanie spodobało się publiczności i wzbudziło prawdziwe patriotyczne emocje.

Monika Firkowska, Monika Góral

fotorelacja