Jasełka bożonarodzeniowe

20 grudnia w auli szkolnej wystawione zostało przedstawienie bożonarodzeniowe. Miało ono wymowną, nietypową oprawę. Jego akcję osadzono na dworcu kolejowym wśród zimowych drzew. Spektakl rozpoczął się piosenką w wykonaniu uczennic: Pauliny, Julii, Marysi i Mai oraz szkolnego chóru. Na dworcowej scenie, osnutej ciepłym, delikatnym światłem, wśród głośnych komunikatów dla podróżnych i odgłosów pociągów, pojawiali się ludzie, a każdy z nich niósł bagaż swych przeżyć i kłopotów. Pojawiały się osoby zabiegane, zapracowane, bezdomne, samotne i takie, które dobra materialne cenią sobie ponad wszystko. Jak w życiu… I to wśród nich narodziło się Boże Dziecię przynosząc światu nadzieję… Uczniowie przekazali zgromadzonym ważne przesłanie. Boże Narodzenie będzie wtedy, kiedy ludzie zaczną być wobec siebie szczerzy, zaczną się do siebie uśmiechać, wyciągną zgodną i pomocną dłoń do potrzebujących, poświęcą uwagę bliskim. Będzie wśród tych, którzy będą słuchać innych i pomagać zrezygnowanym, zagubionym, słabym. W czasie tych jasełek nie dało się pozostać zdystansowanym odbiorcą. Przedstawienie utkane ze słów, ciszy, scenicznego obrazu i wymownych piosenek, zapraszało do kontemplacji. Przedstawione historie służyły poruszeniu serc zgromadzonych w auli zaproszonych gości, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.

Dyrektor szkoły  Czesław Staciwa bardzo podziękował młodym aktorom i szkolnemu chórowi za wspaniałą, wzruszającą atmosferę świąt wyczarowaną na scenie. W tym wyjątkowym dniu dyrektor wraz z p. Iwoną Brzezińską, wręczył uczniom naszej szkoły stypendia św. Mikołaja. Na zakończenie złożył wszystkim świąteczne życzenia.

Te wyjątkowe jasełka przygotowali uczniowie klas III gimnazjum pod kierunkiem p. Iwony Janiszewskiej. O oprawę muzyczną zadbał szkolny chór i p. Aneta Karbownik, a zimową scenografię stworzyła p. Justyna Soja-Sadowska.

FOTORELACJA