„Skarby mórz i oceanów”

14 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę przyrodniczą --poznać skarby morskich głębin oraz przyjrzeć się z bliska zwierzętom które żyją w morzach i oceanach. Wszystko to za sprawą ciekawej wystawy połączonej z prelekcją prowadzoną przez pasjonata Stanisława Janturę.

Na wystawie zaprezentowano prawie 500 sztuk różnych zwierząt morskich, w tym także mieszkańców Wielkiej Rafy Koralowej, Morza Śródziemnego i Morza Bałtyckiego.. Wśród prezentowanych okazów były m. in. rekin koralowy, rekin łaciaty i rekin marmurkowy oraz szczęki rekina ludojada. Można też było podziwiać  rozgwiazdy, najeżki, langusty, rybopapugi i jeżowce oraz muszle różnych ślimaków i małży. Wśród tych ostatnich były również perłopławy. Przy tej okazji zaprezentowano jeszcze wyroby jubilerskie z pereł, korali i bursztynu.

Dużo emocji wzbudziła możliwość dotknięcia niektórych okazów, szczególnie zębów ryby piły. Wiadomości zdobyte podczas tej ciekawej lekcji zapewne na długo zostaną w pamięci wszystkich uczestników.
Wspaniała lekcja przyrody pt. „Skarby mórz i oceanów” w naszej szkole to dowód na to, że nauka w szkole nie musi być nudna. Wystarczy, że lekcje poprowadzi prawdziwy pasjonat.

FOTORELACJA