W środę, 09 maja 2018r. w Szkole Podstawowej w Fałkowie odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nad prawidłowością przebiegu wykonywanych zadań czuwali: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Grzegorz Michorek oraz asp. Marcin Wąsik i mł. asp. Łukasz Morka. Umiejętności z zakresu pierwszej pomocy sprawdzał ratownik medyczny Marcin Pytlos.

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny, zwycięzcy eliminacji gminnych, w składzie:

SP: Anna Cieciorowska, Zofia Frączyk, Michał Gawroński i Szymon Szmit

Gimnazjum: Mikołaj Hajda, Karol Kamiński i Karol Socha.

Opiekunem była p. Justyna Soja-Sadowska.

Uczniowie zmagali się w trzech konkurencjach: testach wiedzy, zadaniach z pierwszej pomocy przedmedycznej i jeździe na rowerze po wyznaczonym torze przeszkód.

W wyniku ostatecznej klasyfikacji drużyna ze szkoły podstawowej zajęła II miejsce, a gimnazjaliści I, kwalifikując się tym samym do finału wojewódzkiego.

Dodatkowo Mikołaj Hajda zdobył tytuł „Najlepszego zawodnika” w kategorii gimnazjów. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki rzeczowe.

W finale wojewódzkim gimnazjaliści wzięli udział 18 maja. Odbył się on w Nowinach, a dodatkową konkurencją była jazda po miasteczku ruchu drogowego. Uczniowie naszej szkoły zajęli ostatecznie VI miejsce.