Szkolny projekt edukacyjny „Zaczarowany świat papieru”

Projekt realizowany był od grudnia 2017 r. do kwietnia 2018 r. przez grupę uczniów klas II b, II c i III b (Mateusz Przybylski i Jakub Stefańczyk z kl. III b, Aleksandra Cieciorowska i Zuzanna Sękowska z kl. II c, Mateusz Cholewa, Weronika Dębowska, Kacper Kania, Martyna Kubicz, Karina Narożnicka, Bartosz Obiedziński, Wiktoria Myśliwa, Nina Pergoł, Kamila Strychalska, Mikołaj Szmit z kl. II b).

Opiekunem projektu była p. Justyna Soja-Sadowska (nauczyciel plastyki).

Celem było poznanie papieru jako tworzywa, jego historii, etapów produkcji, sposobów jego przekształcania i obróbki. Efektem końcowym były prace plastyczne i fotograficzne wykonane przez uczestników. We wszystkich głównym tematem prac lub podłożem był papier. Uczestnicy pracowali zarówno na dodatkowych zajęciach organizowanych w szkole, wykonywali również prace w domu i konsultowali je w szkole z nauczycielem.

Każdy z uczestników wykonywał przestrzenną pracę z papieru lub materiałów papierniczych, takich jak: krepina, bibuła, tektura (powstały pojazdy, rzeźby z papieru, bukiety kwiatów). Dodatkowo każdy wykonywał po dwie kompozycje rysunkowe na kartonach, przedstawiające iluzje przestrzenne. Dopiero po sfotografowaniu ich pod odpowiednim kątem można było zobaczyć przestrzeń pokazaną w pracy. Nad stworzeniem zestawu fotografii pracowały Ola Cieciorowska i Zuzia Sękowska.

 

 

.

FOTORELACJA