Wycieczka uczniów klas V do Krakowa i Bochni

 

W dniach 4-5 czerwca uczniowie klas V uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Krakowa i Bochni. Opiekunami wyjazdu były panie: Justyna Maliborska, Justyna Soja-Sadowska, Monika Góral.

Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali Stare Miasto w Krakowie, Bazylikę Mariacką, w której podziwiali piękny ołtarz Wita Stwosza, Zamek na Wawelu. Po południu przejechali autokarem do Bochni. Tam wzięli udział w warsztatach w Muzeum Motyli w Bochni (obejrzeli kolekcje ponad 5 300 motyli z całego świata). Około godz. 17, z bagażem na nocowanie i zabawy w Kopalni Soli w Bochni, wszyscy uczniowie wraz z opiekunkami i przewodnikami zjechali 250 m pod ziemię. Zjedli pyszny obiad, zwiedzali podziemną multimedialną trasę turystyczną, zjeżdżali na podziemnej zjeżdżalni o długości 140 m, grali na boisku sportowym, bawili się na dyskotece. O północy ogłoszono ciszę nocną i wszyscy grzecznie ułożyli się w swoich śpiworach, choć ciche rozmowy słychać było zdecydowanie dłużej.

Następnego dnia, po śniadaniu, wszyscy spakowali swoje bagaże i wyjechali na powierzchnię. Drugi dzień to zajęcia warsztatowe „Poznaj robota” w Klockolandzie w Krakowie i zwiedzanie wystawy robotów z klocków Lego, a także aktywne zajęcia z trenerami w Parku Trampolin.

Wszyscy bardzo zmęczeni, trochę niewyspani, ale zadowoleni wrócili na parking szkolny w godzinach wieczornych, gdzie czekali już na swoje pociechy stęsknieni rodzice.

 

.

FOTORELACJA