Programowanie robotów Lego

- warsztaty dla nauczycieli szkół PASCH

W dniach 21-22.02.2020 w Goethe Institut w Pradze zainaugurowany został międzynarodowy projekt z programowania. Nauczyciele informatyki i języka niemieckiego z dziewięciu szkół z Estonii, Litwy, Polski, Czech i Słowacji wzięli udział w warsztatach z programowania robotów Lego. Naszą szkołę reprezentowała nauczycielka języka niemieckiego Anna Milczarz.
Warsztaty prowadzili Markus Fleige i Lukas Plümper z zespołu "Technik begeistert e.V", którzy są między innymi współorganizatorami Światowej Olimpiady Robotów (World Robot Olympiad- WRO). Podczas dwudniowych zajęć praktycznych nauczyciele pod czujnym okiem ekspertów poznawali tajniki programowania, rozwiązywali zadania i omówili zasady uczestnictwa w projekcie.

Teraz mają siedem miesięcy, aby wraz ze swoimi uczniami przygotować się do Festiwalu Robotyki, który odbędzie się w październiku w Pradze. Podczas festiwalu drużyny z każdej szkoły będą miały do wykonania dziesięć zadań z robotyki i trzy zadania z języka niemieckiego. Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

Zdjęcia: Petra Hajska ©Goethe-Institut Prag.

Relacja: PASCH in Mitteleuropa

chwila_zastanowienia cos_nie_dziala omowienie_projektu pod_czujnym_okiem_eksperta programujemy robot_lego runda_pytan skladamy_roboty uczestnicy_warsztatow zadania_konkursowe lightbox and jqueryby VisualLightBox.com v6.1