Pożegnanie wolontariuszki z Niemiec
- Svei Massur

W pierwszym półroczu w naszej szkole gościliśmy wolontariuszkę z Niemiec. W ostatnim tygodniu jej pobytu, 19 lutego, społeczność szkolna przygotowała dla niej niespodziankę – uroczyste pożegnanie w auli szkolnej. Powitana została wystrzeliwanym confetti. Serdecznie pożegnał Sveę dyrektor szkoły Czesław Staciwa, a w imieniu uczniów – Kacper Woźniak.
Podziękowania za półroczną współpracę usłyszała zarówno od nauczycielek języka niemieckiego, jak i od uczniów (tych, którzy brali udział w dodatkowych zajęciach, projektach oraz tych, u których Svea gościła na lekcjach). Sama też podziękowała za czas spędzony w naszej placówce.

Dyrekcja i uczniowie wręczyli pożegnalne upominki, które na pewno będą przypominać Svei o naszej szkole.

"Svea to bardzo miła i towarzyska osoba. Lubiłam wszystkie nasze dodatkowe zajęcia, które organizowała: pieczenie ciasteczek w jej domu, spotkania tematyczne w piątkowe wieczory, zajęcia plastyczne. Będę za nią tęsknić. Mam nadzieję, że ona też będzie dobrze wspominała czas spędzony w naszej szkole".

Ola z VIIb

"Dzięki spotkaniom ze Sveą, nabrałem odwagi do mówienia w języku angielskim i niemieckim. Nabyłem też praktycznych umiejętności, np. wygniatania ciasta, ponieważ na dodatkowych zajęciach chodziliśmy do niej do domu i wspólnie piekliśmy ciasteczka. Jestem wdzięczny za spędzone chwile, choć minęły bardzo szybko, i za wiedzę, którą mi Svea przekazała. Chciałbym, aby nasze kontakty udało się podtrzymywać. Pomogłyby mi na pewno doskonalić pisanie i mówienie w języku obcym".

Piotr z VIIb

"Miło spędzałyśmy wspólnie czas. Zabawy organizowane systematycznie po zajęciach lekcyjnych były zawsze świetnie zaplanowane, doskonale się w ich czasie bawiłam. Svea to bardzo sympatyczna dziewczyna, dobrze i swobodnie się z nią rozmawiało".

Emilka z VIIb

"Czas spędzony ze Sveą był naprawdę super! Nigdy nie nudziliśmy się na popołudniowych zajęciach, bo ona zawsze miała genialne pomysły. I nie ważne, czy był to wieczorek detektywistyczny, pieczenie ciasteczek czy projekty plastyczne. Szkoda tylko, że była u nas tak krótko i czas spędzony wspólnie tak szybko minął".

Ula i Maja z kl. VIIb

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 lightbox and jqueryby VisualLightBox.com v6.1