Klasy drugie

w bibliotece

28 lutego biblioteka szkolna we współpracy z wychowawcami klas drugich zakończyła prace związane z II modułem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ. Lekturki spod chmurki.

Uczniowie klasy 2a, pod czujnym okiem koordynatorki projektu Pani Anny Gut oraz wychowawcy klasy Pani Iwony Ślifirskiej, przeczytali książkę autorstwa Waldemara Cichonia "Cukierku, ty łobuzie". Uzupełnili strony w lekturniku a na tablicy znajdującej się przed salą umieścili gazetkę informacyjną zachęcająca do przeczytania książki, prezentująca zarówno postać autora jak również tytułowego Cukierka.

2b natomiast czytała "Doktora Dolittle i jego zwierzęta" Hugha Loftinga. Skrupulatnie uzupełnili strony w lekturniku, w którym oprócz informacji o lekturze znalazły się kolorowe postacie z książki i obrazki ilustrujące ich ciekawe przygody. Przed swoja salą przygotowali gazetkę zachęcającą pozostałych uczniów do przeczytania książki. Na gazetce tej oprócz korpulentnego doktora znalazły się m.in.: świnka Geb-Geb, małpka Cz-Czi, sowa Tu-Tu oraz papuga Polinezja i wierny pies doktora Jip, wszystkie dokładnie pokolorowane i wycięte.

W obu klasach odbyły się popisy głośnego, pięknego czytania fragmentów omawianych książek.

Ukoronowaniem II modułu było wspólne wykonanie w bibliotece szkolnej legowisk dla kociaka, które wyeksponowane zostało obok wystawki książek o kotach.

Realizacja II modułu obyła się w dniach 01 stycznia – 29 lutego 2020r.

1 2 3 4 5 6 7 8 10 lightbox and jqueryby VisualLightBox.com v6.1