"Czytamy jak lubimy - robimy co możemy"

- czyli maj w bibliotece

W ostatnich dniach uczniowie klas drugich naszej szkoły zakończyli prace w ramach III, ostatniego już modułu ogólnopolskiego czytelniczego projektu edukacyjnego "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki".

Drugoklasiści wykonali ilustracje do wybranych wierszy Juliana Tuwima, zapoznali się z prezentacją multimedialną przygotowaną przez bibliotekarzy dotyczącą życia i twórczości autora i pięknie wyrecytowali jego wiersze. Recytacje odbywały się telefonicznie a zdjęcia prac zostały do nas przesłane drogą elektroniczną. Nieco ucierpiały tylko „Lekturniki”, które utknęły w zamkniętej szkole, ale wszystkie potrzebne materiały dotyczące III modułu projektu znalazły się w zeszytach.

Niemały wysiłek wszystkich uczestników projektu, tj. uczniów i wychowawców klas drugich oraz szkolnych bibliotekarzy nagrodzony został certyfikatami, których skany znajdują się poniżej wraz ze zdjęciami kilku przykładowych prac plastycznych oraz prezentacją.

1 2 3 4 5 6 7 8 Anna_Gut_Certyfikat_Nauczyciela Iwona_Slifirska_Certyfikat_Klasy Izabela_Szumilas_Certyfikat_Nauczyciela Jolanta_Sulek_Certyfikat_Klasy lightbox and jqueryby VisualLightBox.com v6.1

"Pokaż się z książką" to biblioteczna akcja zorganizowana w ramach obchodów "Tygodnia bibliotek" przypadającego w dniach 8-15 maja, w ramach której czytelnicy mieli za zadanie sfotografować się podczas lektury. Poniżej umieszczamy kilka z otrzymanych fotek.

Ada_Kowalska_6_b Ada_Kowalska_6b Marcel_Bakowski_1a Oskar_Ciszek_4a lightbox and jqueryby VisualLightBox.com v6.1

I na zakończenie kilka prac przesłanych do nas w ramach konkursu "W świecie baśni Pana Andersena".

Julia_Trzcinska_1a_Calineczka Karolina_Zawrzykraj_5c_Calineczka Oskar_Ciszek_4a_Krolowa_Sniegu lightbox and jqueryby VisualLightBox.com v6.1