Uroczyste pasowanie na czytelnika

3 marca 2020r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klas pierwszych w poczet czytelników.

Starsze koleżanki i koledzy z klasy 7a przygotowali dla pierwszaków inscenizację pt. "Wielkie zamieszanie w bajkowym programie". Na scenie pojawili się m.in.: Dobra Wróżka (z oślimi uszami), Kot w Butach (na nartach), Zła Czarownica (obsypana kolorowym kwieciem) oraz kilka innych postaci nieco zmodyfikowanych za sprawą niesfornych czytelników. Na szczęście z pomocą krasnoludków i grzecznych dzieci udało się wszystkim przywrócić prawdziwy książkowy wizerunek. Jak to w bajce wszystko skończyło się dobrze a dzieci zgodnie stwierdziły, że na co dzień to one, nie czekając na pomoc krasnoludków, powinny dbać o książki. Potwierdziły to złożeniem uroczystego przyrzeczenie następującej treści:

My, uczniowie pierwszej klasy,
uroczyście przyrzekamy być przyjaciółmi książek.
Dbać o nie, szanować i czytać jak najwięcej.

Pierwszaki okazały się bardzo biegłe w wiedzy "z zakresu bajkowości", rozwiązywały poprawnie wszystkie zagadki i odpowiadały bez zastanowienia na zadawane im pytania. Impreza zakończyła się drobnym poczęstunkiem.

Mamy nadzieję, że od tej chwili wszyscy uczniowie klas pierwszych już jako pełnoprawni czytelnicy, będą częstymi gośćmi w naszej szkolnej bibliotece.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 lightbox and jqueryby VisualLightBox.com v6.1