"Recycling na miarę"

- udział w warsztatach plastycznych i inauguracji projektu

Fundacja VIVE Serce Dzieciom i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego po raz czwarty ogłosiły konkurs plastyczny "Recycling na miarę". W tym roku pod przewodnim hasłem "Alarm dla Ziemi".

Konkursowi patronują Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Prezydent Kielc, Kuratorium Oświaty w Kielcach, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Vive Textile Recycling.

Na uroczystość przybyli: Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik, Wicekurator Oświaty Katarzyna Nowacka, Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Mirosław Banach, Dyrektor Instytutu Sztuki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Katarzyna Ziołowicz, Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Kielcach Karol Piwko oraz Animator Kultury w kieleckim WDK Tomasz Irski.

Konkurs zainaugurowany został 2 marca warsztatami w Pracowniach artystycznych ZPSP. Wzięło w nich udział ponad stu uczniów z 30 zakwalifikowanych do projektu szkół z województwa świętokrzyskiego. Naszą szkołę reprezentowały w nich uczennice kl. 7 b: Aleksandra Gardulska, Maja Joachimiak, Weronika Nowak, Urszula Piwowarczyk i Emilia Supierz pod opieką pani Justyny Soi-Sadowskiej.

Nasze uczennice w czasie warsztatów, w losowo dobieranych grupach, wykonywały pod opieką nauczycieli kieleckiego plastyka i ze swoimi nauczycielami ze szkół, nietypowe zadanie plastyczne. Był to wyplatany ręcznie z różnokolorowych tkanin duży pled, nawiązujący do pejzażu wiosennego (zajął II miejsce w głosowaniu przeprowadzonym wśród obecnych). Wszystkie obrazy i formy przestrzenne powstałe w tym dniu prezentowane były na zakończenie spotkania.

Teraz każda szkoła przystępuje do pracy i w każdej do połowy maja uczniowie będą tworzyć ciekawe obrazy. Zadaniem polega na przygotowaniu prac artystycznych z wykorzystaniem odpadów tekstylnych, papierowych i plastiku. Wszystkie będzie można zobaczyć w czerwcu w czasie gali finałowej.

Relacja:
Urząd Marszałkowski Wojewódzctwa Świętokrzyskiego
Fundacja Vive Serce Dzieciom
Radio Kielce

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 lightbox and jqueryby VisualLightBox.com v6.1