Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS

W czwartek 28.09.2023r. na stadionie OSiR w Końskich przy ulicy Maratońskiej rozegrano XXII Wojewódzkie Masowe Biegi Przełajowe Zrzeszenia LZS. Celem zawodów było uczczenie pamięci zasłużonego działacza LZS Zdzisława Stawiarza oraz popularyzacja biegów przełajowych wśród dzieci i młodzieży.

Bardzo dobrze zaprezentowała się 30-sto osobowa reprezentacja naszej szkoły.

W biegu najmłodszych bezapelacyjnie zwyciężył Kacper Kazik uczeń klasy IVb, a 3 miejsce zajął jego kolega z klasy Cyprian Mirończuk. W biegu dziewcząt 5 była Gabrysia Gębura. Wysokie miejsca naszych uczniów, uplasowały naszą szkołę na pierwszym miejscu w klasyfikacji drużynowej.

W kategorii starszej Julia Miedzińska zajęła 7 miejsce, 20 była Zuzanna Kołtonowska, a 26 Nadia Wojna. Wśród chłopców rewelacyjnie zaprezentował się Filip Król zajmując 3 miejsce, 27 był Umański Szymon. W efekcie końcowym drużynowo zajęliśmy 6 pozycję.

W kategorii wiekowej klas VII i VIII wystartowało, aż 19 zawodników naszej szkoły. Ostatecznie zajęli rewelacyjne 3 miejsce, wyprzedzając zawodników specjalizujących się w biegach przełajowych.

Uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki sportowe zarówno w rywalizacji indywidualnej, jak i drużynowej na szczeblu wojewódzkim. Niektórzy z nich pierwszy raz doświadczyli jak smakuje zwycięstwo. Z zwodów wrócili radośni i szczęśliwi, z medalami, pucharami i dyplomami. W ten dzień każdy z nich był zwycięzcą.