Kiermasz ciast i ozdób świątecznych

Wzorem lat ubiegłych w okresie przedświątecznym w dniach 19–21 grudnia 2022 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli odbył się "Kiermasz Bożonarodzeniowy", z którego dochód szkoła corocznie przekazuje na Stypendia św. Mikołaja dla uczniów naszej placówki na kolejny rok szkolny.

W akcję jak co roku zaangażowało się wielu uczniów i rodziców, zarówno szkoły podstawowej jak i przedszkolaków, którzy przekazali nam własnoręcznie wykonane piękne ozdoby bożonarodzeniowe. Uczniowie przynieśli również przepyszne ciasta, pierniczki, babeczki, rogaliki. Swoimi pracami i wypiekami wspomogli nas także niektórzy nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Zarówno ozdoby bożonarodzeniowe jak i słodkości cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Dodatkową atrakcją w tym roku była możliwość wykonania tatuażu, która najbardziej podobała się naszym młodszym podopiecznym. Na zakupy przychodzili wychowankowie przedszkola i uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami, uczniowie klas IV-VIII, a także rodzice naszych uczniów, nauczyciele i pracownicy obsługi. Każdy z pozytywnym nastawieniem, uśmiechem na twarzy i dobrą energią.

Organizacją i czuwaniem nad przebiegiem kiermaszu zajmowały się panie: pedagog szkolna Katarzyna Świercz, nasza nieoceniona plastyczka Justyna Soja-Sadowska i koordynator Fundacji św. Mikołaja Iwona Brzezińska.

Kolejny raz nasza niezastąpiona społeczność szkolna pokazała nam, jak pięknie potrafimy jednoczyć się w szczytnym celu. Zebraliśmy 6845 złotych. Ponieważ w akcji "Stypendium od serca" trwającej od 6 do 24 grudnia Fundacja św. Mikołaja podwaja zebraną w tym czasie przez szkołę sumę, dlatego kwota ta pozwala na przyznanie w przyszłym roku szkolnym kolejnych stypendiów naszym uczniom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim biorącym udział w kiermaszu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 22 23 24 25 26 27 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1