Wyróżnienie dla naszej szkoły

4  grudnia w sali Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie odbyła się uroczysta gala "Solidarna Szkoła 2018", podczas której wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla najbardziej zaangażowanych społecznie szkół w ramach programu "Stypendia św. Mikołaja".

W tym roku galę poprowadzili znani dziennikarze – Marta Januszewska oraz Tomasz Wolny. Przedstawicieli szkół powitali i nagrody wręczali założyciele Fundacji – Joanna Paciorek i Dariusz Karłowicz. Po raz kolejny honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

Na podium stanęło 12 szkół w 4 kategoriach wyróżnionych ze względu na wielkość miast i typ szkoły. Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli już po raz trzeci zajął III miejsce w kategorii szkół podstawowych w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców pod względem zebranych przez szkołę środków. Dyplom, drobne upominki i nagrodę 500 zł na stypendia mieli zaszczyt odebrać dyrektor szkoły Czesław Staciwa, koordynator Iwona Brzezińska oraz uczniowie: Monika Janas, Marta Stąpor, Zuzanna Mietlińska, Mateusz Małecki i Kacper Woźniak.

Po oficjalnej uroczystości dodatkową atrakcją dla uczestników była możliwość zwiedzania w towarzystwie przewodnika wnętrz Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego.

W obecnym roku szkolnym stypendystami zostało sześciu uczniów, którym co miesiąc wpływa rata w wysokości z przedziału 150-250 zł. Są to środki zebrane podczas organizowanych przez panią Iwonę Brzezińską, przy współpracy pracowników szkoły i uczniów akcji: kiermaszów (wspólnie z p. Justyną Soją-Sadowską), zabaw szkolnych, zbiórek pod kościołem i podczas zebrań z rodzicami, powiększone o pieniądze przyznane przez fundację. Część pieniędzy przekazana przez darczyńców pochodzi z 1% podatku.

Każdy może wspomóc niezamożnych uczniów w rozwijaniu ich zdolności. Wystarczy przekazać na konto wybranej placówki dowolną kwotę pieniędzy, znajdując ją w zakładce "Znajdź szkołę" na stronie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 jquery lightbox jsby VisualLightBox.com v6.1