Kiermasz ciast i ozdób świątecznych

Już po raz trzeci w naszej placówce odbył się "Kiermasz ciast i ozdób świątecznych". W dniach 12–14 grudnia 2018 roku przy wejściu do szkoły uczniowie sprzedawali ciasta i ozdoby bożonarodzeniowe. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na Stypendia św. Mikołaja na przyszły rok szkolny.

W akcję zaangażowało się wielu uczniów, którzy przynieśli przepyszne ciasta zrobione przez siebie bądź rodziców. Część uczniów przekazała własnoręcznie wykonane piękne ozdoby świąteczne. Dużo ozdób wykonała również nasza niezastąpiona pani plastyczka Justyna Soja-Sadowska oraz pani pedagog Katarzyna Świercz. Nad całością czuwała koordynator programu Stypendia Świętego Mikołaja pani Iwona Brzezińska.

Nasi niezawodni uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi przez dwa dni chętnie kupowali ciasta. Niektórzy byli zawiedzeni, gdyż na trzeci dzień zabrakło słodkości. Także ozdoby świąteczne cieszyły się w tym roku ogromnym powodzeniem. Należy dodać, iż wszystkie grupy uczniów, zaczynając od przedszkolaków a kończąc na gimnazjalistach, dokonywały zakupów na naszym kiermaszu.

Podczas tych trzech dni udało nam się zebrać 5003,05 złotych. Ponieważ w akcji trwającej do 21 grudnia Fundacja za każde 500 zł zebrane przez szkołę dołoży drugie 500 zł, dlatego kwota ta już teraz gwarantuje nam przyznanie w przyszłym roku szkolnym co najmniej czterech stypendiów uczniom naszej szkoły.

Serdecznie dziękujemy naszej wspaniałej społeczności szkolnej za udział w kiermaszu.