"Mistrzowie Kodowania"

plakat projektu pomarańczowy kot logo języka Scratch

Program edukacyjny

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego "Mistrzowie Kodowania" objętego patronatami Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki. Program ma na celu popularyzację nauki programowania w polskich szkołach i prowadzony jest ze środków Samsung Electronics Polska w partnerstwie z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz Stowarzyszeniem "Rodzice w Edukacji".

Dzięki udziale w programie nasi uczniowie uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch, który pozwala zrozumieć zasady rządzące programowaniem oraz rozwijać myślenie analityczne i kreatywne. Programowanie w języku Scratch sprawia uczniom wiele radości i przyjemności. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają im tworzyć gry, pokazy multimedialne, historyjki i inne projekty. Ogromną zaletą programowania w tym języku jest fakt, iż uczniowie natychmiast widzą efekty swojej pracy. Utrzymuje to ich uwagę i motywuje do dalszego zgłębiania tajników programowania.

W grudniu 2014r. nasi gimnazjaliści zaangażowali się w zorganizowaną akcję wspólnego tworzenia multimedialnych kartek bożonarodzeniowych, które publikowali na tej stronie internetowej. Za udział w akcji otrzymali od organizatorów drobne upominki. Te i inne projekty naszych uczniów można obejrzeć tutaj.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 rsgallery lightboxby VisualLightBox.com v6.1

Finał 2. edycji programu "Mistrzowie Kodowania"

W dniu 1. czerwca 2015r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się finał 2. edycji programu "Mistrzowie Kodowania". W podsumowaniu całorocznej pracy wzięło udział ponad 1300 osób z ponad 280 szkół. Wraz z opiekunkami projektu p. Marzeną Piwowarczyk oraz p. Moniką Mularczyk, naszą szkolę reprezentowało trzech uczniów: Wiktoria Czabator, Monika Kilar oraz Kamil Jakubowski.

Na specjalnie przygotowanych kolorowych scenach uczniowie z dumą zaprezentowali swoje projekty wykonane w Scratchu. Udzielili także wywiadu, w   którym opowiadali o swoich osiągnięciach, czego się nauczyli, co im się podobało oraz zachęcali innych uczniów do udziału w programie.

Finał programu stanowił również okazję do poznania "Mistrzów Kodowania" z innych szkół oraz wymiany doświadczeń. Dla uczestników organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Dzieci i młodzież mieli możliwość podziwiać pokazy artystyczne, uczestniczyć w grach i zabawach oraz zwiedzić Stadion Narodowy, opiekunowie natomiast mogli pogłębić wiedzę podczas wartościowych wykładów.

Całą imprezę prowadził wszystkim znany Tomasz Kamel, a jej rangę podniosła obecność prezesa Samsung Electronics Polska – p. Hadriana Baumanna, ministra administracji i cyfryzacji – p. Andrzeja Halickiego, polityka – p. Grzegorza Napieralskiego oraz przedstawicieli mediów.

13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 jquery lightbox jsby VisualLightBox.com v6.1

Przykładowe projekty naszych uczniów: