Inicjatywa edukacyjna marki
WINIARY

Ogólnopolski program „Żyj smacznie i zdrowo” realizowany jest w naszej szkole od roku 2011/2012. Koordynatorem programu jest pani Justyna Soja-Sadowska.

Ta edukacyjna inicjatywa marki WINIARY wspierana jest m.in. przez: Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Sportu i Turystyki, Ministra Zdrowia, Rzecznika Praw Dziecka, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Celem programu jest kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, promowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie odpowiedzialnej postawy związanej z niemarnowaniem jedzenia, szacunku do żywności, rozwijanie umiejętności zdrowego, świadomego przygotowania smacznych posiłków, estetycznego ich serwowania i spożywania, integracja młodzieży poprzez podejmowanie wspólnych działań kulinarnych.

Od organizatorów szkoła otrzymuje pełen pakiet materiałów dydaktycznych i pomocy do lekcji, mi.in.: książeczki z przepisami, plansze i plakaty edukacyjne, scenariusze lekcji i materiały do spotkań z rodzicami. Materiały edukacyjne powstały we współpracy z metodykami, dzięki czemu są zgodne z programem nauczania i stanowią doskonałe uzupełnienie wiadomości szkolnych.

Na starcie programu uczniowie uzupełniają zawsze ankiety żywieniowe, wspólnie analizują ich wyniki, wyciągają wnioski dotyczące zwyczajów żywieniowych, prawidłowej diety. W oparciu o przesłane materiały przeprowadzane są zajęcia, w których uczniowie aktywnie biorą udział. Na zajęciach wykonują plansze dydaktyczne omawiające zagadnienia związane z hasłem „Żyj smacznie i zdrowo”, przygotowują proste potrawy, desery, ciasta, które wspólnie spożywają. Uczą się zasad dekorowania stołu. Przeprowadzają zajęcia i konkursy dla uczniów innych, najczęściej młodszych klas.

Przez cały rok uczniowie mogą korzystać ze strony programu, na której mogą znaleźć ciekawe przepisy, porady dietetyka i rady dotyczące zdrowego stylu życia na co dzień, mogą wziąć udział w mini konkursach.

Na zakończenie każdej edycji szkoła otrzymuje podziękowanie i dyplom potwierdzający udział w programie.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 IIb IIc IIId klasaIIc zdjęcia1 zdjęcia2 zdjęcia3 zdjęcia4 zdjęcia5 zdjęcia6 zdjęcia7 zdjęcia8 zdjęcia9 zdjęcia10 jquery lightbox jsby VisualLightBox.com v6.1