Uczniowie klasy IA

malują bombki w Piotrkowie Trybunalskim

20 listopada 2018r. uczniowie klasy IA wraz z wychowawczynią Iwoną Ślifirską, asystentem nauczyciela Edytą Gołacką oraz kolegami z klasy 1B i oddziału "Zerowiaczków" brali udział w wycieczce do Pracowni Artystycznej "Szkło - Dekor" w Piotrkowie Trybunalskim. Tam zapoznali się z procesem wytwarzania i ozdabiania szklanych ozdób choinkowych, które są wykonywane ręcznie, według tradycyjnych metod. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się kolejnym etapom produkcji bombek, tj. dmuchanie szkła, srebrzenie, lakierowanie i dekorowanie.

W trakcie zwiedzania fabryki uczniowie uczestniczyli w warsztatach i malowali własne ozdoby choinkowe. Na jednokolorowych bombkach tworzyli oryginalne wzory własnego pomysłu za pomocą kleju i kolorowych brokatów. Była to największa atrakcja wycieczki. Dzieci w ten sposób zobaczyły ile wysiłku i pracy wymaga przygotowanie takiej ozdoby do sprzedaży. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał własnoręcznie ozdobione bombki. Na koniec wycieczki wszyscy udali się do firmowego sklepu, gdzie dokonali zakupu świątecznych ozdób dla siebie i swoich bliskich.

W drodze powrotnej uczniowie posilili się w restauracji Mac’Donalds i w doskonałych humorach wrócili do Stadnickiej Woli, gdzie na nich czekali stęsknieni rodzice.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 jquery lightbox jsby VisualLightBox.com v6.1