Wigilia w klasie 6b

20 grudnia, po obejrzeniu jasełek bożonarodzeniowych, wszystkie klasy spotkały się ze swoimi wychowawcami w salach lekcyjnych, ale tym razem przy pięknie przygotowanych świątecznych stołach.

W klasie 6b, przygotowując się do tego dnia, uczniowie ubrali choinkę, zadbali o ozdoby w sali (na oknach pojawiły się śnieżynki, mikołaje i inne zimowe elementy). Pod sufitem zawisły białe bombki i zimowe gałęzie. Wszystko po to, by podkreślić wyjątkowość spotkania wigilijnego.

Dzieci nakryły stół, na którym znalazły się przygotowane przy dużym współudziale rodziców i dziadków, same pyszności: pierożki z kapustą i grzybami, pieczarkowe zawijańce, kotleciki z serem i pieczarkami, owoce, ciasta i napoje. Zanim uczniowie z wychowawcą, p. J. Soją – Sadowską zasiedli do stołu, wszyscy tradycyjnie łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Przy stole, uczniowie opowiadali o tradycjach świątecznych w ich domach, o planach na zbliżające się święta. Do wspólnego świętowania zaprosili również kolegów i koleżanki z innych klas, którzy odwiedzali szóstoklasistów i składali życzenia. Kolejne wigilijne spotkania uczniowie spędzą już w towarzystwie swoich rodzin, 24 grudnia.