Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

- zwycięstwo naszych uczniów w etapie powiatowym

17 maja w Szkole Podstawowej w Radoszycach odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczniowie, którzy przygotowywali się do konkursu, zgłębiali tajniki wiedzy o ruchu drogowym, pierwszej pomocy, doskonalili umiejętności jazdy na rowerze po torze przeszkód.

Naszą szkołę reprezentowały w Radoszycach dwie drużyny, każda w innej kategorii wiekowej. W grupie 10–12 lat zespół tworzyli: Zuzanna Wąsik i Maciej Kotlarski z kl. Vb, Alicja Woźniak i Adam Kowalczyk z kl. Vc. W grupie powyżej 13 lat, w skład zespołu weszli: Aleksandra Gardulska i Michał Białecki z kl. VIb i Szymon Szmit z kl. VIIIb. Opiekunem była p. Justyna Soja-Sadowska.

W czasie turnieju uczniowie rozwiązywali testy dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego i test "Skrzyżowania", wykonywali zadania z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zrealizowano konkurencji "Rowerowy tor przeszkód" ze względu na mocno padający w tym dniu deszcz.

Po podsumowaniu wyników z poszczególnych konkurencji, okazało się, że najlepsze wyniki w obu kategoriach wiekowych zdobyli uczniowie naszej szkoły. Drużyny otrzymały nagrody rzeczowe, dyplomy i puchary. Będą również reprezentować powiat konecki w finale wojewódzkim turnieju.

Gratulujemy!
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 jquery lightbox jsby VisualLightBox.com v6.1