"Bezpieczeństwo na 5"

- powiatowe eliminacje konkursu

19 października, w Szkole Podstawowej w Radoszycach odbyła się XII edycja konkursu pod hasłem „Bezpieczeństwo na 5”. Konkurs skierowany był wyłącznie do uczniów klas piątych, w związku z czym, właśnie spośród piątoklasistów została wyłoniona drużyna reprezentująca naszą szkołę w eliminacjach powiatowych. Znaleźli się w niej: Zuzanna Wąsik (kapitan zespołu), Maciej Kotlarski i Wiktor Panek z kl. 5b. Opiekunem grupy była p. Justyna Soja-Sadowska.

Do konkursu przystąpiło 20 zespołów z powiatu koneckiego. Konkurs poprowadził Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Końskich nadkom. Grzegorz Michorek wraz ze st. asp. Marcinem Wąsikiem, asp. Łukaszem Morką.

Konkurs rozpoczął się o godz. 10.30. Uczniowie rozwiązywali testy z zakresu szeroko pojętego bezpieczeństwa: w ruchu drogowym, gospodarstwie rolnym, własnego, pierwszej pomocy. Kolejną konkurencją (praktyczną) było udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Trzecim zadaniem ocenianym przez komisję była praca plastyczna pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”. W czasie, kiedy komisja podsumowywała zmagania konkursowe, uczestnicy wzięli udział w pokazie przygotowanym przez strażaków i policjantów. Każdy mógł zasiąść za kierownicą samochodów służb mundurowych, obejrzeć ich wyposażenie, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w tym konkursie. Dlatego też ogromnie miłą niespodzianką była informacja, iż nasza drużyna wygrała eliminacje powiatowe. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki, nagrody rzeczowe i puchary dla szkół.

Gratulujemy!