Podsumowanie konkursów
i akcji bibliotecznych

w roku szkolnym 2018/2019

Ponieważ zakończenie roku szkolnego zbliża się dużymi krokami, a koniec roku w bibliotece to okres bardzo gorący, dlatego podsumowanie akcji czytelniczych trzeba było nieco przyspieszyć.

W całorocznym cyklicznym konkursie wiedzy czytelniczej "Czytam i wiem"
nagrody otrzymali:
Julia Majka – kl. 4c, Alicja Woźniak – kl. 5c, Wojciech Dytman – kl. 4b, Kacper Dytman – kl. 6b, Dorota Maj – kl. 4c, Zofia Kuleta – kl. 5c, Jakub Kupis – kl. 7a, Daniel Wróblewski – kl. 7a

Laureaci konkursu

Najlepszymi czytelnikami w mijającym roku szkolnym okazali się:
W kategorii uczniów klas I – III:
  1. Małgorzata Cichoń – kl. 3a
  2. Nikola Ciechanowska – kl. 1a
  3. Aleksandra Kowalska – kl. 2b
W kategorii uczniów klas IV – VI:
  1. Jakub Kupis – kl. 7a
  2. Zofia Kuleta – kl. 5c
  3. Bartosz Lipnicki – 4a
W kategorii uczniów klas gimnazjalnych, ucz. kl. 3c:
  1. Anita Majewska
  2. Kamila Wiaderna
  3. Dorota Witczak
Uczniowie , podobnie jak laureaci konkursu „Czytam i wiem” zostali nagrodzeni książkami.
"Perwszaki czytają pierwszakom"

W dniu 30 maja uczniowie klas pierwszych spotkali się po raz ostatni w czytelni biblioteki w ramach akcji "Pierwszaki czytają pierwszakom". Kacper Joachimiak z klasy 1a oraz Dawid Morka z klasy 1b przeczytali swoim koleżankom i kolegom historyjkę autorstwa Doroty Głośnickiej pt. "Sukienka biedronki".

Ukoronowaniem spotkania jest wystawka pięknych rysunków uczniów stanowiących ilustrację do wysłuchanej opowieści. Prace te będą zdobić naszą bibliotekę do końca roku szkolnego.

"Głośne piątkowe czytanie"

W dniu 31 maja biblioteka szkolna gościła przedszkolaków , którzy spotkali się ze swoimi starszymi koleżankami w ramach akcji "Głośne piątkowe czytanie". Było to już ostatnie spotkanie w bieżącym roku szkolnym. Uczennice z klasy 5b: Emilia Aleksandrowicz, Julia Sielska, Zuzanna Stanek i z klasy 7a : Wiktoria Sielezin i Agata Zagdańska czytały maluchom opowiadania z książki pt. "Gramy w zielone".
Na zakończenie wszyscy zgodnie stwierdzili, że trochę szkoda, że to już ostatnie spotkanie, ale pocieszeniem jest fakt, iż od września zaczniemy znowu, a póki co przed nami wakacje.

Biblioteka życzy udanych wakacji