Kiermasz wielkanocny

Organizowanie kiermaszów świątecznych, zarówno bożonarodzeniowych jak i wielkanocnych weszło na stałe do tradycji Zespołu Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Zawsze uzyskany z tych akcji dochód jest przeznaczany na cele charytatywne i tak też stało się tym razem.

Chcieliśmy dzielić się radością Świąt Wielkanocnych , a także okazać wsparcie uczniowi klasy I - Pawełkowi i jego Rodzicom. Cały zebrany w tym roku dochód t.j. 7 tysięcy 760 złotych został przeznaczony na pomoc w rehabilitacji Pawełka, który zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym.
Nasz kiermasz to świetna inicjatywa, która sprawdziła się w ubiegłym roku, kiedy zebraliśmy ponad 8 tysięcy złotych na pomoc naszej uczennicy Urszuli. Przez trzy dni od - 3 do 5 kwietnia - można było kupić w naszej szkole śliczne, ręcznie wykonane, często przy współudziale rodziców i nauczycieli, ozdoby świąteczne. Na stoiskach można było przebierać w różnorodnych cudeńkach – zajączkach, pisankach, koszyczkach, kurczaczkach i innych atrybutach świątecznych. Takich nietuzinkowych ozdób wykonanych z różnych materiałów nie kupi się w żadnym sklepie. Dla łasuchów były swojskie ciasta, babeczki i mazurki.

W naszą akcję już po raz kolejny włączyli się podopieczni Domu Dziennego Pobytu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Końskich, którzy wykonali dla nas prześliczne palmy wielkanocne i inne ozdoby. Bardzo cieszymy się, że nasza współpraca owocuje tak dużym zaangażowaniem i zawsze możemy liczyć na serdeczność i wsparcie ze strony tych starszych, przesympatycznych osób.

Pięknie dziękujemy wszystkim, uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy przyłączyli się do naszej akcji, za bezinteresowną pomoc i życzliwość.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 jquery lightbox jsby VisualLightBox.com v6.1