Gminny Konkurs
Pierwszej Pomocy Przedmedycznej

dla Szkół Podstawowych i klas gimnazjalnych

W dniu 21.05.2019r. w Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli odbył się Gminny Konkurs Pierwszej Pomocy Przedmedycznej dla Szkół Podstawowych i klas gimnazjalnych zorganizowany w ramach Gminnych Dni Profilaktyki. Przedsięwzięcie przygotowały we współpracy: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Emilii Plater w Końskich i Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli. Honorowy patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Końskie. Celem konkursu było propagowanie tematyki udzielania pierwszej pomocy oraz doskonalenie umiejętności w tym zakresie.

W zmaganiach wzięło udział 7 drużyn trzyosobowych ze szkół gminy Końskie. Konkurs składał się z dwóch części .Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań. W części praktycznej zespoły miały za zadanie wykonać czynności ratownicze w przypadku osoby poszkodowanej nieprzytomnej oddychającej i nieoddychającej, ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, oraz wykonanie resuscytacji-krążeniowo oddechowej na fantomie. Drużyny oceniane były przez przeszkolonych z zakresu Pierwszej Pomocy przedstawicieli: PCK pana Jerzego Kisiela i Ratownictwa Medycznego panią Annę Siemieniec oraz pielęgniarkę szkolną panią Marię Kuletę.

Laureaci konkursu pierwszej pomocy:
I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Emilii Plater w Końskich.

Skład drużyny: Karolina Borowiec, Natalia Dziubińska, Julia Kowalska.
II miejsce: Zespół Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli.
Skład drużyny: Zofia Frączyk, Natalia Banaśkiewicz, Anna Cieciorowska.
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Dziebałtowie.
Skład drużyny: Oliwia Świercz, Sara Stoińska, Karol Gajewski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział, natomiast wręczenie nagród rzeczowych nastąpi na uroczystym podsumowaniu Gminnych Dni Profilaktyki w Domu Kultury w Końskich.

1 2 3 4 5 6 jquery lightbox jsby VisualLightBox.com v6.1