My i gry

- moja wielka przygoda Polska

W dniu 13 marca 2019 r. delegacja naszej placówki reprezentowana przez uczniów klas VIa i Vb wzięła udział w konferencji „My i gry – moja wielka przygoda Polska”. Organizatorem spotkania, które odbyło się w Centrum Kongresowym „OMEGA Targów Kielce”, było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli .

Celem i tematyką spotkania było promowanie postaw obywatelskich i społecznych poprzez wykorzystanie innowacyjnych metod angażowania uczniów w proces edukacyjny.

W trakcie konferencji został rozegrany turniej wiedzy o Polsce z wykorzystaniem gry „Wielki quiz – Historia Polski”, oraz quiz multimedialny online. Pomimo tego, że naszym uczniom nie udało się zakwalifikować do zwycięskiej czwórki 4-osobowych zespołów, wyjazd uznaliśmy za w pełni udany. Wynieśliśmy z niego sporo nowej wiedzy, doświadczeń i umiejętności. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, pamiątki, a szkolna biblioteka wzbogaciła się o 4 innowacyjne zestawy gier planszowych o tematyce historycznej i patriotycznej prestiżowego wydawnictwa Aleksander.

  Uczestnikami konferencji z naszej szkoły byli:
 1. Maciej Cuper
 2. Weronika Jakubowska
 3. Karol Kowalski
 4. Anna Odwald
 5. Aleksadra Pikuła
 6. Laura Fidor
 7. Julia Jabłońska
 8. Natalia Kosmal
 9. Krzysztof Kowalczyk
 10. Wiktoria Kuleta
 11. Julia Moszczyńska
 12. Hubert Pietrasiak
 13. Eryka Sierpniak
 14. Kacper Szajda
Opiekę nad uczniami sprawował Robert Krakowiak.