bIBLIOTEKA SZKOLNA

- NOWOŚCI KSIĄŻKOWE

W ostatnim czasie nasza szkolna biblioteka znacznie wzbogaciła się o nowe, ciekawe pozycje książkowe. Stało się to za sprawą zakwalifikowania się szkoły do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach programu otrzymaliśmy 13000 zł z puli ministerialnej, dołożyliśmy 2000 zł z budżetu szkoły, co w sumie dało niebagatelną kwotę 15000 zł.

Wydając te pieniądze na zakup książek kierowaliśmy się m.in. Waszymi sugestiami i zainteresowaniami. W naszych zbiorach pojawiło się ok. 800 nowych, interesujących tytułów. Są to zarówno książki dla najmłodszych, jak również literatura młodzieżowa, beletrystyczna i popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy. Staraliśmy się uzupełniać, cieszące się już wcześniej dużą popularnością, serie wydawnicze, takie jak np. "Zaopiekuj się mną", "Hania Humorek", "Magiczne drzewo", "Felix, Net i Nika" oraz dokupić nowe tytuły polecane wśród nowości na rynku wydawniczym.

Mamy nadzieję, że nasze starania przyniosą pożądane efekty i teraz już każdy czytelnik, bez wyjątku, znajdzie coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki szkolnej i życzymy miłej lektury.