Pierwszaki czytają pierwszakom

W dniu 20 grudnia 2018r. wybrani uczniowie klasy Ia i Ib uczestniczyli w bibliotece szkolnej w pierwszej z planowanego cyklu zabaw pod hasłem "Pierwszaki Czytają Pierwszakom".

Klasy zostały podzielone na dwie grupy, z których jedna odwiedziła bibliotekę i wysłuchała historii "Jak Św. Mikołaj odnalazł złoty dzwoneczek", zaś druga pozostała w klasie. Opowiadanie przeczytali: Franciszek Galas z klasy Ia i Jakub Smyka z klasy Ib. Ponieważ w tym dniu do biblioteki zaproszona została tylko połowa dzieci z każdego oddziału, po wysłuchaniu przeczytanej opowieści dostali oni zadanie, aby po powrocie do klasy opowiedzieć pozostałym uczniom historię jaką poznali w bibliotece. Podsumowaniem zabawy było wykonanie przez wszystkich uczniów klas pierwszych ilustracji do opowieści o Mikołaju, które można oglądać w bibliotece szkolnej do końca stycznia.

W kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w ostatni czwartek stycznia, nastąpi zamiana ról, tzn. do biblioteki przyjdą ci uczniowie, którzy tym razem zostali w klasie, natomiast reszta zabawy odbędzie się według tego samego schematu. Oczywiście będzie czytana inna historia i być może zmienią się też lektorzy.

2 3 4 5 6 7 jquery lightbox jsby VisualLightBox.com v6.1