Uroczystość Bożego Narodzenia

Kończy się liturgiczny okres Adwentu, czyli czas przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Już za kilka dni będziemy świętowali kolejną pamiątkę przyjścia na świat naszego Pana - Jezusa Chrystusa.

Dla wielu osób ten wyjątkowy czas jest okazją do pogłębienia swojej osobistej relacji z Chrystusem. W dzisiejszych czasach Boże narodzenie najczęściej postrzegane jest jako czas dawania sobie podarunków, ubierania choinki, wzmożonych zakupów, gotowania różnych potraw, spotkania z rodziną.

My chrześcijanie powinniśmy odkryć prawdziwy sens i fundament tych świąt –
SYN BOŻY STAJE SIĘ CZŁOWIEKIEM, ABY DOKONAĆ NASZEGO ZBAWIENIA. TEGO DNIA ROZWAŻAMY PRAWDĘ O NOWONARODZONYM DZIECIĄTKU, KTÓRY PRZYCHODZI NA TEN ŚWIAT W UBOGIEJ STAJENCE W BETLEJEM.

Boże Narodzenie to święta prawdziwie radosne. Czas miłości i jedności, czas miłosierdzia, przebaczenia i pojednania w imię Chrystusa. Podczas kolacji wigilijnej nie tylko zajadajmy się pierogami, karpiem czy kapustą, ale wspólnie śpiewajmy kolędy – one doskonale kierują naszą uwagę w stronę atmosfery, jaka panowała tej nocy w Betlejem.

Po Wigilii warto razem pójść do kościoła na pasterkę, gdzie staniemy się świadkami Bożego Narodzenia. Tam na ołtarzu przychodzi i staje wśród nas to samo Dziecię, które przed wiekami narodziło się w Betlejem.

Otwórzmy swoje oczy, uszy i serca. Otwórzmy się na innych i wyjdźmy Jezusowi na spotkanie, aby przeżyć jeszcze raz to, co jest tajemnicą. Kiedy rodzi się Bóg, niech w naszych sercach nie będzie zimniej, niż w tamtej ubogiej stajence. Niech każdy z nas podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia znajdzie czas na przemyślenia i radość z tego, kim jesteśmy i z kim mamy szczęście siedzieć przy wigilijnym stole w tym trudnym czasie pandemii i obostrzeń.

Z okazji tych radosnych świąt, pragniemy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia.

SZANOWNEJ DYREKCJI, NAUCZYCIELOM, PRACOWNIKOM naszej szkoły, RODZICOM oraz wszystkim UCZNIOM życzymy dużo miłości, Bożego pokoju, osobistej satysfakcji oraz nowych sił fizycznych i duchowych, aby Chrystus mógł się narodzić w każdym człowieku.

Życzymy Wszystkim, abyście z nastaniem nocy, pośród wielu gwiazd, zawsze potrafili dojrzeć tę jedną jedyną, która zaprowadzi Was do Jezusa i Jego Matki.

WESOŁYCH ŚWIĄT