Styczeń w bibliotece

KONKURS PLASTYCZNY

W dniu 19 stycznia 2021 roku odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego na plakat informacyjny "Św. Jan Paweł II – patron roku 2020".
Konkurs zorganizowany został wspólnie z Panią Iwoną Łyczek – nauczycielką religii w naszej szkole.
W rywalizacji udział wzięli uczniowie klas IV-VIII.

Laureatami zostali:
I miejsce:
Martyna Świercz, 6b
Wojciech Dytman, 6b

II miejsce:
Filip Chrabąszcz, 4a
Aleks Wilczyński, 4a

III miejsce:
Julia Ogonowska, 4a
Mikołaj Wolski, 6b

Podsumowanie konkursu odbyło się niestety bez udziału uczestników, którzy pracują nadal w trybie nauki zdalnej, niemniej jednak każdy z nich został nagrodzony dodatkowymi punktami z zachowania oraz oceną z religii.
Zamieszczając poniżej kilka zdjęć prac konkursowych, wciąż mamy nadzieję, że już niedługo będziecie mogli podziwiać je na żywo w formie przygotowanej wystawy pokonkursowej.

1 2 3 4 5 6 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1

NOWI CZYTELNICY W BIBLIOTECE

W dniach 28-29 stycznia 2021 roku w bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas pierwszych w poczet czytelników naszej biblioteki. Niestety warunki pandemiczne nie pozwoliły na tradycyjną formę tej corocznej uroczystości. W związku z koniecznością przestrzegania wymogów sanitarnych, każda z klas została zaproszona osobno, a tradycyjną już inscenizację przygotowywaną zazwyczaj przez starszych uczniów zastąpiła rozmowa z bibliotekarzami oraz rozwiązywanie książkowych zagadek, z którymi pierwszaki poradziły sobie doskonale.
Pewnym nowum, było natomiast wręczenie im w tym uroczystym dniu, Wyprawki Czytelniczej przekazanej w ramach kampanii "Mała książka – wielki człowiek". Kampania ta zainicjowana przez Instytut Książki, realizowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W ramach projektu przekazano pierwszakom nieodpłatnie książkę "Pierwsze abecadło", broszurę informacyjną dla rodziców i opiekunów "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" oraz kreatywny alfabet.
Mamy nadzieję, że przekazane materiały będą stanowić miłą pamiątkę pierwszego pobytu w bibliotece, a my zyskamy wielu aktywnych i wiernych czytelników wśród naszych pierwszaków.
Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z wydarzenia.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1