II edycja konkursu "InstaLogik"

- Dominik Prawda - finalista na szczeblu ogólnopolskim

Siedmioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w II edycji konkursu matematyczno-informatycznego "InstaLogik".

Organizatorem konkursu był InstaKod przy współpracy z Ośrodkiem Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Honorowy Patronat nad konkursem objął Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem konkursu była Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Konkurs podzielony był na 3 etapy.
Etap I trwał od 1 października do 5 listopada 2020r. Jego celem było zaangażowanie uczniów oraz skupienie ich uwagi wokół historyjek podanych w zadaniach, które poruszały bazowe zagadnienia programowania.
Etap II odbył się 12 grudnia 2020r, a etap III 27 marca 2021.
W etapie drugim wzięło udział troje uczniów, a finalistą konkursu na szczeblu ogólnopolskim został Dominik Prawda z klasy 7c. Opiekunem konkursu była p. Marzena Piwowarczyk.

Zadania konkursowe z drugiego i trzeciego etapu podzielone zostały na zadania matematyczno-logiczne oraz zadania programistyczne.

Na platformie konkursu uczestnicy mogli wziąć udział w kursach pozwalających rozwijać myślenie logiczne oraz doskonalić umiejętności programistyczne.

Dnia 15 kwietnia 20121r. odbyło się oficjalne zakończenie konkursu, transmitowane na żywo na Youtube i Facebook.
Gościem specjalnym spotkania był prof. dr hab. Krzysztof Diks z Uniwersytetu Warszawskiego, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej oraz przewodniczący Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Pan prof. dr hab. Krzysztof Diks przedstawił ciekawy referat o rekurencji oraz opowiedział o Olimpiadzie Informatycznej Juniorów.
W trakcie wydarzenia przedstawione zostało podsumowanie całego konkursu oraz wyniki finału.
Po oficjalnej części wydarzenia, uczestnicy mogli zadawać na czacie pytania.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Dominik_Prawda Iwo_Stoszewski_Chwała Majka_Bartosik Bartosz_Lipnicki Wojciech_Dytman Marta_Marczyńska Adam_Kowalczyk jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1