Wycieczka klas drugich do Łodzi

Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - grupa młodsza
Finał Wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego - grupa starsza

W dniu 8 czerwca 2022r. uczniowie klas Ila i IIb wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Łodzi. Wyjazd był dobrą okazją do integracji. W wycieczce wzięli udział uczniowie z Ukrainy, którzy od kilku miesięcy uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Stadnickiej Woli. Wyjazd dla uczniów z Ukrainy został zorganizowany przy wsparciu inicjatywy PASCH, w której obecna jest szkoła, Instytutu Goethego w Warszawie oraz rodziców. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Matylda Pietrusiewicz, Iwona Banasik, Monika Firkowska, Bożena Dudka, Wiktoria Bondarenko, Izabela Lesiak.

Wyprawa obfitowała w wiele atrakcji. Pierwszym punktem był Teatr Muzyczny w Łodzi, w którym uczestnicy obejrzeli wspaniały musical pt. "Madagaskar – musicalowa przygoda". Poznali przygody lwa Alexa, zebry Marty, hpopotamicy Glorii i żyrafy Melman, którzy żyli spokojnie w nowojorskim ZOO, a samowolka Marty’ego skończyła się dla całej czwórki przymusowym zesłaniem do Afryki.

Po niesamowitych wrażeniach teatralnych uczestnicy udali się do ZOO, w którym mogli zobaczyć przedstawicieli 130 gatunków zwierząt. Pierwsze kroki skierowali do nowopowstałego Orientarium, które przeznaczone jest dla przedstawicieli fauny i flory z południowo – wschodniej Azji. Jedną z wielu jego atrakcji był podwodny tunel, z którego można było obserwować rafę koralową oraz basen dla rekinów i płaszczek. Następnie uczestnicy skierowali się na otwarte wybiegi zwierząt, gdzie zauważyli żyrafy, słonie, tygrysy, mnóstwo ptactwa, a wśród nich spacerujące pawie i pingwiny, które można było obserwować w basenie.

Po całodniowych wrażeniach i emocjach uczniowie wraz z opiekunami udali się na posiłek do restauracji Mcdonalds’.

Izabela Lesiak i Matylda Pietrusiewicz

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1