XXI Dzień Papieski

Od wielu już lat w październiku obchodzimy w naszej szkole Dzień Papieski. Również w tym roku uczniowie klasy VIIb pod kierunkiem pani Iwony Łyczek przypomnieli postać wielkiego rodaka - Jana Pawła II. Człowieka duchowej głębi, wielkiej modlitwy, przewodnika prowadzącego Kościół Katolicki krokami giganta. Hasłem tegorocznego - XXI Dnia Papieskiego były słowa "Nie lękajcie się". Ta najbardziej znana na świecie wypowiedź Papieża pochodzi z Jego homilii, wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas Mszy Świętej na placu św. Piotra w Rzymie, rozpoczynającej jego pontyfikat.

Całość występu przedstawiona była w formie Magazynu Katolickiego, którego redaktorkami były : Majka Bartosik, Alicja Kowalska oraz Agata Leszczyńska.

Swoje wspomnienia przedstawili również obecni w programie goście, którzy zetknęli się z Ojcem Świętym na różnych etapach jego życia w Polsce i za granicą.

Kolegów z klasy zagrali: Mikołaj Wolski oraz Wojciech Dytman.

Natomiast pani Renata, wspominała przypadkowe spotkanie z Karolem Wojtyłą na górskim szlaku tuż przed wyborem na Stolicę Piotrową. Tę rolę zagrała Gabriela Bigorajska.

Nasze redaktorki rozmawiały również z przedstawicielkami Pokolenia JP2, których reprezentowały Sara Banasik oraz Agata Krakowiak. Gościł też góral ze Szczawnicy, w rolę którego wcielił się Artur Baran.

Całość upiększały ulubione pieśni Jana Pawła II w wykonaniu Barbary Garlińskiej, Marty Marczyńskiej, Leny Rogalskiej oraz Jakuba Frączyka.

Postać Wielkiego Papieża przybliżyła też prezentacja multimedialna, przygotowana przez panią Iwonę Łyczek.

Dekorację przygotowała pani Justyna Soja- Sadowska.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1