Sukcesy naszych uczniów
w III edycji konkursu "InstaLogik"

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do programu "InstaKod dla szkół". "InstaKod" to nowoczesna platforma edukacyjna przeznaczona do nauki podstaw programowania. W ramach programu organizowany jest konkurs matematyczno-informatyczny "InstaLogik" adresowany do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki oraz Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów.

Trzynaścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w III edycji konkursu "InstaLogik".
Konkurs podzielony był na 3 etapy.
Etap I trwał od 1 do 28 października 2021r. Miesięczny czas trwania stanowił zachętę do zmierzenia się z zadaniami konkursowymi, umożliwił dogłębną analizę treści zadań i przemyślenie rozwiązań.
Etap II odbył się 11 grudnia 2021r, a etap III 26 marca 2022r.
W drugim etapie wzięło udział sześcioro uczniów. Czworo z nich zakwalifikowało się do finału konkursu.

Laureatką III miejsca z najlepszym wynikiem w województwie świętokrzyskim została Marta Prawda z klasy 5a.
Gabriela Bigorajska z klasy 7b i Aleksandra Pękacz z klasy 5b uzyskały tytył finalisty na szczeblu ogólnopolskim. Gabriela Bigorajska uzyskała drugi wynik w województwie świętokrzyskim.
Uczestnikiem III etapu w kategorii klas 8 był Dominik Prawda z klasy 8c.

Opiekunem konkursu była p. Marzena Piwowarczyk.

Na platformie konkursu uczestnicy mogli wziąć udział w kursach pozwalających rozwijać myślenie logiczne oraz doskonalić umiejętności programistyczne. Przed kolejnymi etapami konkursu uruchamiane były otwarte sesje, podczas których ucznioiwe mieli możliwość sprawdzić swoje siły w rozwiązywaniu zadań.

Dnia 7 kwietnia 2022r. odbyło się oficjalne zakończenie konkursu, transmitowane na żywo na Youtube i Facebook.
Gościem specjalnym spotkania był prof. dr hab. Maciej Sysło z Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej Juniorów.
W trakcie wydarzenia przedstawione zostało podsumowanie konkursu oraz wyniki finału.
Po oficjalnej części wydarzenia, uczestnicy mogli zadawać na czacie pytania.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Marta_Prawda Gabriela_Bigorajska Aleksandra_Pekacz Dominik_Prawda Zuzanna_Adamska Bartosz_Lipnicki Aleks_Staromlynski Julia_Piskrzynska Jakub_Smyka Julia_Ogonowska Iwo_Stoszewski-Chalwa Marta_Marczynska Emilia_Aleksandrowicz jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1