Święto Patrona Szkoły

14 czerwca, jak co roku, uczciliśmy Święto Patrona Szkoły. O godz. 8.00 społeczność szkolna złożyła kwiaty i zapaliła znicze przed pamiątkowym obeliskiem na terenie szkolnym. Następnie wszyscy wyruszyli do kościoła św. Anny w Końskich, gdzie o godz. 8.45 odbyła się uroczysta msza święta. Po mszy, złożono kwiaty i zapalono znicze pod Pomnikiem Partyzantów na koneckim cmentarzu. O godz. 10.15, w auli szkolnej odbyła się uroczystość, w której uczestniczyli: zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Końskie Krzysztof Jasiński i Marcin Zieliński, Naczelnik Wydziału Edukacji Krystyna Milczarek, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Końskich z prezesem Andrzejem Kosmą, sołtys Stadnickiej Woli Jan Lachowski, dyrekcja szkoły: pan Czesław Staciwa, Justyna Maliborska, Edyta Kowalska.

Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie, zgromadzeni w auli szkolnej mogli obejrzeć spektakl zatytułowany "Wolność" przygotowany przez uczniów kl. 8b pod opieką pani Lilianny Saik. Oprawę muzyczną przygotowała pani Aneta Karbownik, a plastyczną pani Justyna Soja-Sadowska.

Po uroczystej akademii, przy pięknej słonecznej pogodzie, uczniowie wzięli udział w pikniku, w tym w rozgrywanych różnego rodzaju konkurencjach i zabawach sportowych. Każdy mógł skosztować kiełbaski z grilla i pysznych ciast, które przygotowywali rodzice. Serdecznie im za to dziękujemy!

Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole Święto Patrona w naszej szkole javascript gallery slideshow freeby VisualLightBox.com v6.1