Wystawa "Skarby mórz i oceanów"

1 czerwca uczniowie mieli okazję wziąć udział w prelekcji i obejrzeć wystawę "Skarby mórz i oceanów".

Wystawa przygotowana została przez pana Stanisława Janturę, który jest ogromnym pasjonatem przyrody i swoją kolekcję tworzył przez kilkadziesiąt lat.

Uczniowie mieli okazję poznać skarby morskich głębin oraz przyjrzeć się z bliska organizmom, które żyją na Wielkiej Rafie Koralowej, Morzu Śródziemnym i Morzu Bałtyckim. Zainteresowanie wzbudzały gąbki, rozgwiazdy, rozdymki, jeżowce, langusty, a także muszle różnych ślimaków i małży. Ekspozycja została wzbogacona opowieściami i ciekawostkami o życiu wodnych stworzeń. Przy tej okazji zaprezentowano wyroby jubilerskie z pereł, korali i bursztynu. Na zakończenie uczniowie mogli zakupić pamiątki związane z wystawą.

Prelekcja była dla dzieci ciekawą i pouczającą lekcją przyrody.

Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów Skarby mórz i oceanów javascript gallery slideshow freeby VisualLightBox.com v6.1