Wycieczka uczniów klas II do Kielc

22 września uczniowie klas IIa i IIb wybrali się w pierwszą szkolną podróż do Kielc. W programie wycieczki znalazły się miejsca: seans filmowy w kinie Helios pt. "Lessie wróć", Manufaktura czekolady i Muzeum Zabawy i Zabawek. W każdym odwiedzonym punkcie odbywały się zajęcia edukacyjne. Jak zawsze tematyka tych zajęć nawiązywała do zagadnień programowych realizowanych na zajęciach lekcyjnych. Niepowtarzalne emocję i ogromne wzruszenie towarzyszyły podczas oglądania filmu. "Lessie wróć" to nie tylko historia miłości i przywiązania psa do człowieka. To też opowieść o miłości psa do człowieka do najlepszego przyjaciela 12-latek Flo i suczka Lessie. Lessie dając popis niezwykłego sprytu i mądrości przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo. Chłopiec nie mogąc znieść samotności, zaczyna szukać suczki. Chociaż dwójkę przyjaciół dzielą setki kilometrów, chłopiec i zwierzę zrobią wszystko, żeby znów być razem. Wszyscy wzruszeni a jednocześnie z uśmiechem na twarzy wyszliśmy z kina i udaliśmy się autokarem do Manufaktury czekolady, gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach polegających na wykonaniu własnej niepowtarzalnej tabliczki czekolady. Mogli ją dowolnie dekorować i tworzyć fantazyjne wzorki z orzechów, suszonych owoców i innych dodatków. To było bardzo ciekawe doświadczenie i wzbudziło wiele emocji. W czasie oczekiwania na utwardzenie czekoladowych tabliczek odbył się wykład poparty multimedialnymi slajdami na temat "Od ziarenka kakaowca do tabliczki czekolady". Dzieci z zainteresowaniem śledziły poszczególne zdjęcia oraz aktywnie uczestniczyły w rozmowie o podróży ziaren kakao z Ameryki Południowej i Afryki do Europy. Na zakończenie pobytu każdy uczestnik zapakował swoją tabliczkę w specjalnie przygotowane i samodzielnie złożone pudełeczko. Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Zabawy i Zabawek, gdzie dzieci z zainteresowaniem obejrzały wystawy, które przedstawiały m.in. lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną, XIX wieczne lalki wykonane z porcelany, domki dla lalek, serwis obiadowy pokryty 24-karatowym złotem, teatrzyk cieni to jedyne z tych eksponatów, co wzbudziło duże zainteresowanie i super zabawę. Dzieci poczuły się w magicznym świecie zabawek z poprzednich epok. Po wyjściu poszliśmy pod pomnik AK, by złożyć hołd poległym za wolność naszej ojczyzny.

Niestety wszystko co dobre szybko się kończą, więc pożegnaliśmy pyszne słodkości, fascynujące zabawki i wybraliśmy się w drogę powrotną zatrzymując się na posiłek w McDonald.

Organizatorem wycieczki była Pani Matylda Pietrusiewicz, opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Izabela Lesiak, Iwona Banasik i Monika Firkowska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1