Wycieczka do Krakowa

Dnia 31 maja 2022r. uczniowie klasy VIa, VIb i VIIc udali się na wycieczkę do Krakowa. Wśród uczestników byli również uczniowie z Ukrainy, którzy od kilku miesięcy uczęszczają do naszej szkoły. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Justyna Dziuba, Małgorzata Ciszek, Beata Nowak i Kristina Matvienko.

Wyprawa, choć jednodniowa, obfitowała w wiele atrakcji. Pierwszym punktem był spacer ulicami Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęto na Placu Jana Matejki, gdzie z zaciekawieniem wysłuchano opowieści przewodnika o średniowiecznym mieście Kleparzu, Pomniku Grunwaldzkim i Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie uczestnicy udali się pod zachowane średniowieczne fragmenty murów obronnych Krakowa z Barbakanem, dalej przeszli do Rynku Głównego, gdzie podziwiali Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza i oczywiście Bazylikę Mariacką. Ciekawym elementem był również pokaz grającego zegara na dziedzińcu Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ostatnim punktem spaceru było oczywiście Wzgórze Wawelskie i spotkanie ze Smokiem Wawelskim. Następnie uczestnicy wycieczki udali się pod Kopiec Kościuszki. Po wysłuchaniu ciekawych opowieści na temat życia i działalności naczelnika insurekcji kościuszkowskiej, weszli na sam szczyt kopca, skąd podziwiali panoramę Krakowa.

Po przedpołudniowych wrażeniach uczniowie wraz z opiekunami, pojechali na obiad do restauracji "Gąska". Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w parku trampolin GoJump, gdzie uczniowie wzięli udział w zajęciach "Matma na trampach".

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 web galery simpleby VisualLightBox.com v6.1