Wycieczka uczniów klasy 8c
do Sejmu RP

3 listopada uczniowie klasy 8c na zaproszenie posła Andrzeja Szejny odwiedzili Sejm RP. Wizyta w gmachu Sejmu dostarczyła uczniom mnóstwo wrażeń i pozwoliła zdobyć wiedzę na temat jego historii oraz głównych aspektów pracy polskiego parlamentu. Najwięcej uwagi poświęcono zwiedzaniu najważniejszego miejsca w parlamencie, a mianowicie Sali Plenarnej, w której odbywają się posiedzenia Sejmu. Uczestnicy wycieczki zjedli również obiad w restauracji sejmowej oraz zwiedzili Stare Miasto. Podczas zwiedzania atrakcję stanowiło nie tylko podziwianie Zamku Królewskiego, czy Kolumny Zygmunta III Wazy, ale również rozrywka i rywalizacja. Nasi "piłkarze" mogli popisać się swoimi umiejętnościami i wygrać nagrodę. Piłkę nożną wygrał Gabriel Chrzan. Gratulujemy!

W wycieczce uczestniczyli także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich oraz szkoły ponadpodstawowej w Skarżysku Kamiennej. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki od biura poselskiego Andrzeja Szejny oraz z kancelarii Sejmu.

Organizatorem wyjazdu było Biuro poselskie Andrzeja Szejny, a opiekunem grupy dyrektor biura Małgorzata Marenin. Opiekę nad uczniami naszej szkoły sprawowali: Agata Kowalska, Robert Krakowiak i Marzena Piwowarczyk. W wycieczce uczestniczył także goszczący w naszej szkole wolontariusz z Niemiec Maximilian Laumann.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 jquery flash lightboxby VisualLightBox.com v6.1